Skocz do zawartości
Terytorium K2
WAŻNE!
  • witamy na forum TK2 z silnikiem IP.Board!
  • logowanie za pomocą "starego" loginu i hasła
  • nic nie trzeba zmieniać!
  • zapraszamy na nowy serwer COD MOD!
steam2.png ekipa3.png gotv4.png sb.png vip3.png fb2.png

csgo.png

[PL] TerytoriumK2.PL [FFA][128TR]

137.74.0.202:27015

connect.pnglogo-vote-32x32.png
Gametracker
GameMe

csgo.png

[PL] TerytoriumK2.PL [COD MOD][128TR]

137.74.0.202:27016

Gametracker
GameMe

csgo.png

[PL] TerytoriumK2.PL [AWP][128TR]

137.74.0.202:27017

Gametracker
GameMe

csgo.png

[PL] TerytoriumK2.PL [DM][128TR]

137.74.0.202:27018

Gametracker
GameMe

csgo.png

[PL] TerytoriumK2.PL [1v1][128TR]

137.74.0.202:27019

Gametracker
1v1 Stats

ts3mini.png

[PL] TerytoriumK2.PL [TS3]

ts3.terytoriumk2.pl

connect.png
Gametracker
Prośba o kanał TS

shedy

Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

ostatnimi czasy skłaniamy się ku założeniu serwera CodMod. Zanim to jednak nastąpi, chcemy zebrać jak najwięcej informacji na temat takich serwerów - czyli dowiedzieć jak najlepiej się do tego zabrać. Mamy już wstępne plany, ale bardzo chętnie usłyszelibyśmy wasze opinie. Dotyczy to zarazem samego pomysłu, jak i wykonania. Jeżeli macie jakieś doświadczenie z takimi serwerami to bylibyśmy wdzięczni za informacje co się według was sprawdza, a co jest słabe. W idealnej sytuacji dobrze byłoby usłyszeć co sądzicie o:

- wyborze map: małe, średnie, duże? Standardowe z puli map od Valve czy niestandardowe z Workshopu?

- pluginie lub pluginach, które powinny się tam znaleźć,

- funkcjach dla VIPów, co byłoby udogodnieniem dla osób wspierających serwer, a co przesadą psującą rozgrywkę,

- wszystkim innym, na co potraficie wpaść.

Dodatkowo: Nie musi to być CodMod. W 1.6 najpopularniejsze były właśnie CodMody, ale także DiabloMod i Warcraft - w CS:GO jednak sytuacja wygląda inaczej ze względu na różnice w silniku gry i możliwości konfiguracji. Jeżeli jest jakiś lepszy plugin, to chętnie go sprawdzimy.

Drugim tematem do poruszenia związanym z postawieniem nowego serwera jest zrobienie dla niego miejsca. Od dłuższego czasu serwer FFA jest jedynie cieniem swojego dawnego "ja", większość czasu świeci pustkami, a w najlepszych momentach ilość graczy i tak rzadko kiedy przekracza 10. Tylko kiedy Cattie z WorQiem wpadali weekendami i zapraszali na wspólne granie udawało się rozkręcić serwer aż po szwy, oprócz tego nic się tam tak na prawdę nie zmienia. Dla niektórych, głównie starszych graczy TK2, będzie to koniec pewnej ery. Jak to jednak niejednokrotnie pisał Sapkowski w sadze Wiedźmina: "Coś się kończy, coś się zaczyna". Pozbywając się FFA dajemy nie tylko miejsce nowemu serwerowi, ale moglibyśmy także rozruszać D2/Mir/Cache, który ostatnimi czasy z powodu braku aktywności stałej ekipy (zarówno graczy i adminów) też podupada.

Jeżeli macie coś do powiedzenia na któryś z tych tematów, lub oba - zapraszamy do dyskusji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem lepiej byłoby zamienić dd2/mirage/cache z cod modem bo na ffa codziennie ktoś jest a na dd2 tylko w weekendy ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też nie widzę powodu dlaczego miałby zostać DD2/M/C. Nie ma sensu ograniczać się do trzech map, dlatego lepiej pozostawić FFA. Oba serwery świecą pustkami, bo zostały opuszczone przez starszą i nowszą ekipę. Część osób poszła na AWP czy 1 vs 1, a część na inne serwerownie. Czy zatem rozwiązaniem problemu będzie otworzenie nowego serweru, nawet kosztem starego, nieuczęszczanego? Wg mnie efekt będzie podobny, czyli rozłożenie się graczy na dwóch serwerach (zapewne DM i AWP). Zapotrzebowanie na serwery typu FFA nadal jest i to od tego serweru należałoby zacząć poprawiać sytuację. Na innych serwerowniach nawet o nietypowych porach (np. 2 w nocy w środku tygodnia) jest multum ludzi i to przy nieobecności adminów oraz na gorszym tick64.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Tomo @FIFCZAK_

Z tym akurat nie ma się co spierać - oba serwery ostatnio świecą pustkami, po prostu pisząc posta założyłem, że FFA ma problemy o wiele dłużej. Liczy się jednak to co jest tu i teraz - nie ma co patrzeć w przeszłość. W takim razie potraktujcie teraz tą zamianę jako albo FFA albo D2/M/C. To w jaki sposób postaramy się przywrócić do życia jeden z tych serwerów też jest jak najbardziej do przedyskutowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim najlepiej będzie zrobić zebranie i to omówić, żeby rzeczywiście każdy admin mógł zagłosować.

Zacznijmy od podstawowego problemu, czyli braku dużej aktywności adminów na tych dwóch serwerach. To boli najbardziej, bo to pokazuje że teoretycznie sami na własne życzenie uśmierciliśmy ffa i d2mir. Rozwiązanie tu nie jest proste, bo trudno będzie kadrę zmusić do gry. Na razie nie podjęliśmy dużych kroków co do odpowiedzenia na pytanie dlaczego właściwie nie grają. Jeżeli chcemy uśmiercić, musimy mieć 100% pewność że nic nie pomoże, a jak zdarzało się czasami, to gówno prawda że nic nie da się zrobić, wystarczy pomyśleć, i do tego zachęcam. Zmiana serwera tez moze nie poskutkować, albo być dobra tymczasowo. Tak jak shedy pisałeś, tak, na razie tylko catti i worq potrafią wypełnić serwer, Tak, bo nikt z nas nie ma albo uprawnień do trzymania tych serwerów pod kontrolą, albo nie jest tak charyzmatyczny i oryginalny. Wracamy znowu do problemu z adminami. I znowu też do problemu kto właściwie też gra na naszym serwerze. Na razie to tyle ode mnie. Napisze jeszcze w innym dziale co sądzę na ten temat, ale na razie jestem za tym by omówić to i spiąć dupe, by te serwery znowu postawić do pionu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnosząc się do komentarza alive'a to można by zrobić zebranie całej administracji na ts3 i tak każdy admin by mógł wyrazić swoją opinię na ten temat i dodadkowo dwie ankiety jedną tylko dla administracji a drugą dla wszyskich graczy żeby się dowiedzieć czy gracze chcą zmiany serwerów a jeśli tak to na jakie bo np jeśli my chcemy cod moda a większość graczy będzie wolała nwm np deathrun'a to lepiej będzie wtedy zrobić tego dethrun'a(taka jest moja propozycja.Ankiety można zrobić na stawpollu czy gdzieś i umieścić linki na forum albo bezpośrednio na server czatach :D )

;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zebranie całej administracji na Ts3 jest praktycznie niemożliwe. Lepiej przeprowadzić ankietę na forum/strawpoll.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko pięknie, jednak skłaniam się bardziej ku podmianie d2/mir/cache na CodModa, sprawdzając czasy gry przy nadawaniu VIPów za konkursy, większe czasy były na FFA :). Po za tym, granie ciągle 3 map jest nudzące, FFA ma większą możliwość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie podmianka D2/Mirage/Cache na cod moda byłaby lepszym pomysłem ponieważ na FFA jest wiecej map więc nie nudzi sie aż tak szybko . Cod Mod byłby fajnym odświerzeniem dla T-k2 które przyciągneło by dużą liczbę nowych graczy .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem cod mod powinien być zamieniony za serwer d2/mir/cache. FFA darzę dużym sentymentem większość adminów/graczy zaczynało tam swoją przygodę. Usuwając FFA stracilibyśmy kawał historii serwerowni, a tego byśmy chyba nie chcieli :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po pierwsze Woreq nie da tak łatwo usunąć serwer FFA, ponieważ jest pod jego opieką i od niego zaczeła się zabawa z siecią TK2. Większa ilość map bardziej przekona graczy, niż 3 mapy ciągle grane. Po drugie zmiana z któregoś z serwerów powoduje pewne komplikacje takie jak: obowiązkowy reset rankingu na obu serwerach (wtedy mamy 2 z 5 serwerów reset, więc by nie faforyzować innych typów gry trzeba by było wszystkie serwery-to jest moja opinia i trzeba się liczyć, że gracze mogą marudzić), przy niektórych mapach liczba graczy na serwerze będzię 0 chodzi mi o mapy które są dodane i niepochodzą z oficjalnej puli map (zostawienie map takich jak: mirage,dust 2,cache, overpass itd.), usługa vip trzeba będzie przerzucić rangi z jednego serwera na drugi. Te problemy da się rozwiązać lecz potrzeba chęci i czasu wolnego oraz flaszki dla worqa bo na trzeźwo decyzji nie podejmie. Kwestia trybu COD mod jest to dobry pomysł, lecz sporo jest jeszcze innych trybów które są chętnie grane np. minigames. Kwestia trybu według mnie do dogadania lecz smiało można powiedzieć, że serwer potrzebuje zmian.

Pozdrawiam wasz ukochany Grant.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamienić D2/Mir/Cache na inny server(np. Cod), a na ffa wprowadzić 30 rund tak jak jest na D2/mir

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Zdecydowana większość z was jest jednak za zamianą D2/Mir, więc prawdopodobnie tak się i stanie.

A jak wyobrażacie sobie tego CodModa? Jak już pisałem: mapy, pluginy itp. itd. Nasze luźne pomysły jak na razie obejmują np. granie takich map jak de_westwood czy de_rats1337 znanych z CS 1.6. Coś tego typu. Raczej takie Dusty2 i Mirage nie mają sensu - przynajmniej w moich oczach. Chętnie bym sobie pograł na czymś niestandardowym na takim serwerze.

Po pierwsze Woreq nie da tak łatwo usunąć serwer FFA, ponieważ jest pod jego opieką i od niego zaczeła się zabawa z siecią TK2.

Na zlocie się nie pojawiłem i nie udało mi się WorQa na TSie złapać, ale z tego co wiem od Rivy i Majkiego to raczej nie miał nic przeciwko, jeżeli taka byłaby decyzja. W każdym bądź razie skłaniamy się teraz do wymiany D2/Mir to nie ma co na ten moment drążyć.

Po drugie zmiana z któregoś z serwerów powoduje pewne komplikacje takie jak: obowiązkowy reset rankingu na obu serwerach

Reset punktów jest planowany na 1 kwietnia, a co do reszty statystyk to na pewno zrobimy jakiś backup poprzez gameMe i zostanie na przyszłość jeżeli kiedykolwiek do tego wrócimy.

usługa vip trzeba będzie przerzucić rangi z jednego serwera na drugi.

Jakoś myślę się pomiędzy Head Adminami podzielimy robotą i damy radę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po nieoficjalnych nocnych testach darmowych modyfikacji COD nie ma całkowitego sensu za brak jakiegokolwiek supporta od strony autora, masa błędów po stronie konfiguracji silnika, brak dodatków do wtyczki i wiele innych niedociągnięć. Jeżeli jesteście na 100% pewni, aby był serwer COD, płatny plugin wynosi 150 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Po nieoficjalnych nocnych testach darmowych modyfikacji COD nie ma całkowitego sensu za brak jakiegokolwiek supporta od strony autora, masa błędów po stronie konfiguracji silnika, brak dodatków do wtyczki i wiele innych niedociągnięć. Jeżeli jesteście na 100% pewni, aby był serwer COD, płatny plugin wynosi 150 zł.

Dobrze wiedzieć, że plugin posiada sporo błedów, kwestia trybu jest i tak do dogadania.

(Moja propozycja) Niech każdy napisze do H@ (najlepiej do jednego chętnego, a nie do wysztkich by nie robić powtórzeń typu napisałem do Semiego, że głosuje na takie tryby a potem do Maxia i podałem to samo czyli 2razy więcej głosów) tryb który by widział zamiast aktualnego serwera dd2/mirage/cache (nie musi być to jedna propozycja, może być ich więcej) pierwsze kilka pomysłów bedzie brane pod uwagę w kwestii technicznej. Gdy wszystkie tryby będą spełniały wymagania, znowu odbedzię się glosowanie kto jest za jakim trybem (oczywiście w woli nieścisłości każdy może zagłosować raz w drugim głosowaniu, oraz znam istnienie strawpoll'a i innych stron i wiem, że da się z kilku urządzeń głosować tworząc niepotrzebne,powtarzające się głosy).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Link do pluginu, z którego chcemy skorzystać: https://mygo.pl/topic/4986-call-of-duty-mod-nowy-v11/.

Autor jest wciąż aktywny, postawił nam nawet serwerek na chwilę i potestowaliśmy - wszystko fajnie działa. Są możliwości konfiguracji różnych rzeczy. W naszym wąskim gronie H@ jesteśmy na tak i chcemy robić zrzutkę. Myślę, że na początku samą administracją i umawianiem się na wspólne pogranie uda się jakoś rozrzuszać serwer.

Mapy

Wydaje mi się, że grać map Valve'a nie ma sensu na takim serwerze. Najwięcej frajdy sprawiały na tych wszystkich Diablomodach, Warcraftach i Codmodach w 1.6 właśnie te niestandardowe, niektóre stał się już legendarne.

Mapy sztosy, które muszą się według mnie pojawić:

de_rats_1337 (wersja z 1.6)

de_westwood (wersja z 1.6)

Proponowane mapy przeze mnie:

de_tuscan

stary de_dust2 z 1.6

stare de_inferno z 1.6

fy_iceworld (mała mapa na mało graczy, ale sztos z 1.6)

fy_pool_day (to samo co wyżej z 1.6)

de_subzero (nowa mapa od FMPONE - ziomek co zrobił de_cache)

de_favela (jakaś z workshopu, nieskomplikowana budowa)

de_bikinibottom (mapka ze Spongeboba, nieduża, fajnie wygląda)

Zmiana map z pluginem wybierania - tak jak na AWP i 1v1, czyli normalne votowanie i możliwość rtv.

VIP

Klas dla VIPów wybierzemy kilka, zależnie od tego ile będzie łącznie wrzuconych. Raczej skłaniamy się do tego, żeby VIPowskie klasy nie oznaczały takich, które są przesadzone. Po prostu kilka z nich będzie zarezerwowanych dla osób wpierających serwer pieniężnie.

Inne funkcje na ten moment, zanim wpadniemy na coś nowego (i o ile pluginy nie będą się gryzły ze sobą): kolorowe pisanie na chacie (te które niedawno Majki wrzucił), !gloves, !nametag, !nametagcolors, tag [VIP], rezerwowy slot.

Pluginy z dźwiękami

Standardowe pioseneczki na koniec rundy tak jak na wszystkich naszych serwerach. Można je wyłączyć jeżeli się komuś nie podoba, a są one dostosowane pod względem głośności, nie tak jak na innych serwerowniach gdzie nagle rozwala ci uszy bo muzyka się puszcza na 100%.

Do tego najzwyklejsze QuakeSounds, które też można w każdej chwili włączać i wyłączać. Nie chcemy wrzucać takich pluginów jak np. Allah Akhbar bo każdym strzale w głowę co słyszy cały serwer itp. itd.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta