NASZE SERWERY:[PL] TerytoriumK2.PL [FFA][128TR]

137.74.0.202:27015

GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [D2/MIR/CACHE][128TR]

137.74.0.202:27016

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [AWP][128TR]

137.74.0.202:27017

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [DM][128TR]

137.74.0.202:27018

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [1v1][128TR]

137.74.0.202:27019

Gametracker
1v1 Stats

[PL] TerytoriumK2.PL [TS3]

ts3.terytoriumk2.pl

Gametracker
Prośba o kanał TS


Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez Jrs » 12 mar 2018, o 17:24

Moim zdaniem cod mod powinien być zamieniony za serwer d2/mir/cache. FFA darzę dużym sentymentem większość adminów/graczy zaczynało tam swoją przygodę. Usuwając FFA stracilibyśmy kawał historii serwerowni, a tego byśmy chyba nie chcieli :D
Admin 1v1
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 wrz 2016, o 16:53

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez Grant » 12 mar 2018, o 19:09

Po pierwsze Woreq nie da tak łatwo usunąć serwer FFA, ponieważ jest pod jego opieką i od niego zaczeła się zabawa z siecią TK2. Większa ilość map bardziej przekona graczy, niż 3 mapy ciągle grane. Po drugie zmiana z któregoś z serwerów powoduje pewne komplikacje takie jak: obowiązkowy reset rankingu na obu serwerach (wtedy mamy 2 z 5 serwerów reset, więc by nie faforyzować innych typów gry trzeba by było wszystkie serwery-to jest moja opinia i trzeba się liczyć, że gracze mogą marudzić), przy niektórych mapach liczba graczy na serwerze będzię 0 chodzi mi o mapy które są dodane i niepochodzą z oficjalnej puli map (zostawienie map takich jak: mirage,dust 2,cache, overpass itd.), usługa vip trzeba będzie przerzucić rangi z jednego serwera na drugi. Te problemy da się rozwiązać lecz potrzeba chęci i czasu wolnego oraz flaszki dla worqa bo na trzeźwo decyzji nie podejmie. Kwestia trybu COD mod jest to dobry pomysł, lecz sporo jest jeszcze innych trybów które są chętnie grane np. minigames. Kwestia trybu według mnie do dogadania lecz smiało można powiedzieć, że serwer potrzebuje zmian.
Pozdrawiam wasz ukochany Grant.
Avatar użytkownika
Admin AWP
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 16:36
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez krzyvy » 12 mar 2018, o 20:16

Zamienić D2/Mir/Cache na inny server(np. Cod), a na ffa wprowadzić 30 rund tak jak jest na D2/mir
Avatar użytkownika
Użytkownik
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 13:50

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez shedy » 12 mar 2018, o 20:58

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Zdecydowana większość z was jest jednak za zamianą D2/Mir, więc prawdopodobnie tak się i stanie.

A jak wyobrażacie sobie tego CodModa? Jak już pisałem: mapy, pluginy itp. itd. Nasze luźne pomysły jak na razie obejmują np. granie takich map jak de_westwood czy de_rats1337 znanych z CS 1.6. Coś tego typu. Raczej takie Dusty2 i Mirage nie mają sensu - przynajmniej w moich oczach. Chętnie bym sobie pograł na czymś niestandardowym na takim serwerze.


Grant napisał(a):Po pierwsze Woreq nie da tak łatwo usunąć serwer FFA, ponieważ jest pod jego opieką i od niego zaczeła się zabawa z siecią TK2.


Na zlocie się nie pojawiłem i nie udało mi się WorQa na TSie złapać, ale z tego co wiem od Rivy i Majkiego to raczej nie miał nic przeciwko, jeżeli taka byłaby decyzja. W każdym bądź razie skłaniamy się teraz do wymiany D2/Mir to nie ma co na ten moment drążyć.


Grant napisał(a): Po drugie zmiana z któregoś z serwerów powoduje pewne komplikacje takie jak: obowiązkowy reset rankingu na obu serwerach


Reset punktów jest planowany na 1 kwietnia, a co do reszty statystyk to na pewno zrobimy jakiś backup poprzez gameMe i zostanie na przyszłość jeżeli kiedykolwiek do tego wrócimy.


Grant napisał(a):usługa vip trzeba będzie przerzucić rangi z jednego serwera na drugi.


Jakoś myślę się pomiędzy Head Adminami podzielimy robotą i damy radę :P
Avatar użytkownika
Headadmin
 
Posty: 105
Dołączył(a): 6 lip 2017, o 00:33

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez Majki » 13 mar 2018, o 14:17

Po nieoficjalnych nocnych testach darmowych modyfikacji COD nie ma całkowitego sensu za brak jakiegokolwiek supporta od strony autora, masa błędów po stronie konfiguracji silnika, brak dodatków do wtyczki i wiele innych niedociągnięć. Jeżeli jesteście na 100% pewni, aby był serwer COD, płatny plugin wynosi 150 zł.
Avatar użytkownika
Założyciel
 
Posty: 794
Dołączył(a): 4 wrz 2015, o 11:13
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez Grant » 13 mar 2018, o 15:34

Majki napisał(a):Po nieoficjalnych nocnych testach darmowych modyfikacji COD nie ma całkowitego sensu za brak jakiegokolwiek supporta od strony autora, masa błędów po stronie konfiguracji silnika, brak dodatków do wtyczki i wiele innych niedociągnięć. Jeżeli jesteście na 100% pewni, aby był serwer COD, płatny plugin wynosi 150 zł.

Dobrze wiedzieć, że plugin posiada sporo błedów, kwestia trybu jest i tak do dogadania.
(Moja propozycja) Niech każdy napisze do H@ (najlepiej do jednego chętnego, a nie do wysztkich by nie robić powtórzeń typu napisałem do Semiego, że głosuje na takie tryby a potem do Maxia i podałem to samo czyli 2razy więcej głosów) tryb który by widział zamiast aktualnego serwera dd2/mirage/cache (nie musi być to jedna propozycja, może być ich więcej) pierwsze kilka pomysłów bedzie brane pod uwagę w kwestii technicznej. Gdy wszystkie tryby będą spełniały wymagania, znowu odbedzię się glosowanie kto jest za jakim trybem (oczywiście w woli nieścisłości każdy może zagłosować raz w drugim głosowaniu, oraz znam istnienie strawpoll'a i innych stron i wiem, że da się z kilku urządzeń głosować tworząc niepotrzebne,powtarzające się głosy).
Avatar użytkownika
Admin AWP
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 16:36
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez shedy » 14 mar 2018, o 00:04

Link do pluginu, z którego chcemy skorzystać: https://mygo.pl/topic/4986-call-of-duty-mod-nowy-v11/.
Autor jest wciąż aktywny, postawił nam nawet serwerek na chwilę i potestowaliśmy - wszystko fajnie działa. Są możliwości konfiguracji różnych rzeczy. W naszym wąskim gronie H@ jesteśmy na tak i chcemy robić zrzutkę. Myślę, że na początku samą administracją i umawianiem się na wspólne pogranie uda się jakoś rozrzuszać serwer.

Mapy

Wydaje mi się, że grać map Valve'a nie ma sensu na takim serwerze. Najwięcej frajdy sprawiały na tych wszystkich Diablomodach, Warcraftach i Codmodach w 1.6 właśnie te niestandardowe, niektóre stał się już legendarne.

Mapy sztosy, które muszą się według mnie pojawić:

de_rats_1337 (wersja z 1.6)
de_westwood (wersja z 1.6)

Proponowane mapy przeze mnie:

de_tuscan
stary de_dust2 z 1.6
stare de_inferno z 1.6
fy_iceworld (mała mapa na mało graczy, ale sztos z 1.6)
fy_pool_day (to samo co wyżej z 1.6)
de_subzero (nowa mapa od FMPONE - ziomek co zrobił de_cache)
de_favela (jakaś z workshopu, nieskomplikowana budowa)
de_bikinibottom (mapka ze Spongeboba, nieduża, fajnie wygląda)

Zmiana map z pluginem wybierania - tak jak na AWP i 1v1, czyli normalne votowanie i możliwość rtv.VIP

Klas dla VIPów wybierzemy kilka, zależnie od tego ile będzie łącznie wrzuconych. Raczej skłaniamy się do tego, żeby VIPowskie klasy nie oznaczały takich, które są przesadzone. Po prostu kilka z nich będzie zarezerwowanych dla osób wpierających serwer pieniężnie.

Inne funkcje na ten moment, zanim wpadniemy na coś nowego (i o ile pluginy nie będą się gryzły ze sobą): kolorowe pisanie na chacie (te które niedawno Majki wrzucił), !gloves, !nametag, !nametagcolors, tag [VIP], rezerwowy slot.Pluginy z dźwiękami

Standardowe pioseneczki na koniec rundy tak jak na wszystkich naszych serwerach. Można je wyłączyć jeżeli się komuś nie podoba, a są one dostosowane pod względem głośności, nie tak jak na innych serwerowniach gdzie nagle rozwala ci uszy bo muzyka się puszcza na 100%.

Do tego najzwyklejsze QuakeSounds, które też można w każdej chwili włączać i wyłączać. Nie chcemy wrzucać takich pluginów jak np. Allah Akhbar bo każdym strzale w głowę co słyszy cały serwer itp. itd.
Avatar użytkownika
Headadmin
 
Posty: 105
Dołączył(a): 6 lip 2017, o 00:33

Re: Nowy serwer typu CodMod - co dalej z FFA?

Postprzez dØn An†onio » 14 mar 2018, o 11:30

dobry plan oby gracze byli zainteresowani starymi dobrymi mapkami ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Admin FFA
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 wrz 2015, o 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Aktualności i Konkursy