NASZE SERWERY:

[PL] TerytoriumK2.PL [FFA][128TR]

137.74.0.202:27015

GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [D2/MIR/CACHE][128TR]

137.74.0.202:27016

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [AWP][128TR]

137.74.0.202:27017

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [DM][128TR]

137.74.0.202:27018

Gametracker
GameMe

[PL] TerytoriumK2.PL [1v1][128TR]

137.74.0.202:27019

Gametracker
1v1 Stats

[PL] TerytoriumK2.PL [TS3]

ts3.terytoriumk2.pl

Gametracker
Prośba o kanał TS

Pozostało do IEM oraz zlotu TK2 w Katowicach!

Dlaczego ten silver mnie tak bije?! (ODPOWIEDŹ)

Piszcie o problemach związanych z grą lub komputerem.

Dlaczego ten silver mnie tak bije?! (ODPOWIEDŹ)

Postprzez xtc » 26 sty 2018, o 11:18

Nieraz pewnie wam się zdarzy mieć styczność z typową małpką a zarazem geniuszem gry, która potrafi wbijać się przez każdego smoke, kampić się w miejscach, które dotychczas były nam nie znane, defować pakę na raz czy zabija w plecy lurkując całą mapę na shifcie. Postaram wam się tutaj opisać dlaczego tacy gracze będą zawsze lepsi od ludzi grających na schematach.

Schematy w CS GO.

Większość ludzi z tego co zauważyłam gra na schematach, schematy to jest to, co powiela wiele graczy i zrobienie danej czynności nie jest niczym nowym. Przykład: Cache po strone CT, smoke w maina i skracanie skrzynki. Schematy pozwalają grać przeciwnikom na pamięć dzięki czemu może łatwo nas wyciągnąć i przewidzieć nasze ruchy.

Taktyka silverów

Zazwyczaj wiele ludzi tak to nazywa, ja zazwyczaj nazywam to 200 iq plays. Jest to taktyka załamywania schematów, tak by samemu narzucić tempo gry. Weźmy na przykład mój wczorajszy mecz. Sytuacja po stronie terrorystów, byłam sama na jednego CT gdzie On widział bombę na rampie, udało mi się ją złapać, pozostało 50 sekund. Jak widzimy, mamy prostą sytuacje, wiemy, że przeciwnik jest na A i to my mamy bombę, według schematu powinnam już biec na B. Gracz po stronie przeciwnej dobrze wiedział, że według schematu pewnie już dawno biegnę na B co skutkuje tym, że sam zaczął biec. Kiedy miałam pewność, że antyterrorysta pobiegł na B dopiero w tym czasie wyszłam ponownie na A, podłożyłam bombe. Gracz był na B, według schematu chce stracić jak najmniej czasu zważając na to, że nie ma defusera, musi biec, ustawiłam się na fireboxach.
Zatrzymajmy się w tym momencie, jaką mamy sytuacje? Narzucona gra przezemnie, jej tempo. Mam wielką przewagę wiedząc, że gracz ''schematowy'' może mieć max dwie drogi do BSA(Jungla, CT spawn), mam podłożoną bombe oraz On sam nie wie gdzie ja jestem, brak jego defusera karze mu biec bez możliwości shifta.
Nie muszę mówić, że rundę miałam w rękach bo słyszałam go bardzo dokładnie :)

Do czego dążę.

Grając w cs'a zalecam kreowanie własnych zagrań, myśleć tak by przeciwnik sam nie wiedział o co chodzi, nie grać na schematach. Zróbcie sobie zawsze mapę myśli a obiecuję wam, że brak dobrego aima będzie najmniejszym problemem :)

O czym myślę, kiedy muszę wykreować sobie sama grę.
1. Co by zrobiło większość w tej sytuacji.
2. Muszę sprawdzić jakie mam granaty, pomoże mi to w wykreowaniu akcji.
3. Informacje od drużyny trafiają do mnie, mam większe pole manewru.
4. Zaczynam działać.

Moja ranga to Global Elite, za sobą wiele godzin przegranych NPL'ów, PCW. Na samych meczach nieskromnie mówiąc zazwyczaj jestem na górze kończąc z 25-30 fragów na mecz.

Na sam koniec mogę wam powiedzieć, że jak dla mnie jest to najlepszy styl gry, wiele ludzi nie myśląc wyzywa mnie od WH tylko dlatego, że robią wszystko według schematów. Warto jest przez pare pierwszych rund testować zachowanie przeciwników tak by ich znać, dzięki temu mamy łatwe fragi. Dziękuje za uwagę i życzę wam einsteinowych playsów!
Kobieta

Re: Dlaczego ten silver mnie tak bije?! (ODPOWIEDŹ)

Postprzez M!styK » 26 sty 2018, o 13:14

Dziewczyna się nieźle napracowała. Ma naprawdę ogromne pojęcie o grze, wiem o czym mówię :D (Grając z nią, ja się dowiedziałem, jaki ja słaby jeszcze jestem). Poradnik jak najbardziej na WIELKI PLUS i takie rzeczy powinny być nakierowywane i nagłaśniane do mniej doświadczonych graczy, czy to nawet na inne fora związane z tematyką CS:GO. :D
Admin D2/MIR

Postprzez Deasily » 26 sty 2018, o 13:50

W serduszku ciepło jak się czyta tak mądre rzeczy. Podziwiam chęci i włożony w to czas! Polecam stosować się do tego poradnika, przewidywalność to najłatwiejszy przeciwnik :D

Z poważaniem,
Gracz z "WH"
Blacklisted

Postprzez shedy » 26 sty 2018, o 13:52

No grając wczoraj przy każdym clutchu myślałem tylko o tym, że mnie oglądasz i nie mogę tego zawalić :D Fajny pościk. Gracze niedoświadczeni muszą się nauczyć przede wszystkim najpierw korzystać z mózgu przy grze, cały czas być świadomym tego co się dzieje. Wyłączenie się w CSie nawet na dwie sekundy może nie tylko skutkować śmiercią, ale także całą rundą. Od odpoczywania są przerwy między rundami :D
Multiadmin

Powrót do Porady Techniczne